Jak architektura naśladuje przyrodę?
„Architektura: ćwiczenia z myślenia” to cykl filmów edukacyjnych dla dzieci poruszający podstawowe zagadnienia związane z przestrzenią. Każdy odcinek składa się z dwóch części – wprowadzającej i warsztatowej. W tym odcinku przewodniczką po świecie architektury jest edukatorka Kasia, która zaprasza do wspólnej przygody dzieci – Emilkę i Bogusia.
Co mają ze wspólnego budynki i drzewa? Wszystko na świecie jest zbudowane, choć na różnych zasadach i z różnych elementów! W kolejnym odcinku filmowego cyklu Kasia zastanawia się co łączy architekturę i naturę. Opowiada o modułach i przygląda się relacji części i całości. W ramach warsztatów Emilka i Boguś testują różne klocki zastanawiając się nad tym, co sprawia, że można z nich budować. Dzieci podejmują nietypowe wyzwanie: tworzą własne moduły, które staną się budulcem do niezwykłych, przestrzennych struktur. Zabawa w robienie własnych klocków to zaproszenie dla dzieci przed ekranem do własnych eksperymentów. Wystarczy kartka papieru, patyczki, karton oraz pomysł na ich łączenie!
Jak korzystać?
Zadania proponowane w filmach można z łatwością powtórzyć samemu. Zachęcamy do wykorzystywania ich na warsztatach i lekcjach w szkole lub podczas domowych zabaw.