Mozaika lokalnych tożsamości. Mapa
Mozaika lokalnych tożsamości to blisko 100 przykładów obiektów architektonicznych i rozwiązań przestrzeni wspólnych z 57 polskich miast i miejscowości, powstałych po 1989 roku. Podręczna mapa to więcej niż jeden powód, aby wyjść z domu i poznać swoją okolicę, miasto, region i kraj. Zapraszamy także do podróży i spotkań w ramach organizowanych przez nas wydarzeń.
Pierwsza wersja mapy powstała w 2019 roku jako zwieńczenie serii wystaw Tożsamość. 100 lat polskiej architektury, a prezentowane na niej obiekty zostały uporządkowane według pięciu kategorii towarzyszących wystawom: Sztuka, Władza, Społeczeństwo, Transfer i Przemiana.
Przygotowując nową wersję mapy, zdecydowaliśmy się na uzupełnienie jej o nowe realizacje i kolejne obszary. Prezentowane obiekty są wyborem ukazującym różnorodność i skalę zmian, jakie obserwujemy we wszystkich regionach kraju od lat 90. XX wieku do dziś.
Jak to działa?
Mozaika lokalnych tożsamości w formie drukowanej dystrybuowana będzie w wybranych miejscach prezentowanych na mapie, a także partnerskich instytucjach i organizacjach. Mapę można pobrać także do samodzielnego wydrukowania.